BankID zlepšuje dostupnost energetických služeb

Praha 23. listopadu 2021 Zákazníci Pražské plynárenské včetně těch, kteří spadli do režimu dodavatele poslední instance, využívají k registraci a přihlašování do online klientské zóny službu BankID. Bankovní identita jim umožňuje snadné a rychlé ověření totožnosti. Do zákaznického portálu Moje PPAS se už s pomocí BankID přihlásily tisíce lidí.

Výhody rychlého a bezpečného digitálního řešení se naplno ukazují v současné situaci v oblasti energetiky, kdy dodavatelé energií v krátké době přijímají velmi vysoký počet nových zákazníků přicházejících z režimu dodavatele poslední instance. Využití BankID k přihlášení do online zóny usnadňuje uzavření nových smluv, změny záloh nebo aktualizaci údajů. Zákazníkům šetří čas a Pražské plynárenské pomáhá efektivně řešit klientské požadavky.

„Digitalizace je pro nás jednou z největších priorit. Zavedení služby BankID je prvním z řady kroků k zefektivnění služeb našim zákazníkům. Ověření identity na našem zákaznickém portálu je díky tomuto řešení velmi rychlé, pohodlné a bezpečné. V posledních dnech navíc přichází velice vhod v rámci rychlého řešení přechodu zákazníků po zkrachovalých dodavatelích energií k naší společnosti,“ říká Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské.

Naše online řešení šetří čas i peníze a zaměstnancům Pražské plynárenské v těchto týdnech doslova uvolňuje ruce, aby zvládli nápor zákazníků, kteří přecházejí z režimu dodavatele poslední instance na standardní smlouvy. Je vidět, že digitalizace skutečně pomáhá,“ uvádí Marek Růžička, výkonný ředitel Bankovní identity, a.s.

Digitální službu BankID, tedy bezpečné přihlašování k firemním službám přes bankovní identitu, zatím zavedlo přes 40 firem, vedle Pražské Plynárenské například ČEZ, Generali Česká pojišťovna, Sazka, MallPay, Česká spořitelna Penzijní společnost, EUC nebo Deloitte Advisory. Na zprovoznění se chystají další desítky společností z různých odvětví včetně telekomunikací nebo zdravotního pojištění.

Bankovní identita je pro občany prostředek, pomocí kterého se mohou bezpečně a jednoduše elektronicky prokázat jak při používání klientských portálů firem, tak i online služeb státu. Používá se stejně, jako funguje přihlašování k internetovému bankovnictví, které má v Česku více než pět milionů osob.

Pro editory:

Společnost Bankovní identita pomocí digitální platformy BankID propojuje firmy a instituce s bankami. Firmám bankovní identita přináší zjednodušení podnikání, více klientů a jejich rychlejší a pohodlnější obsluhu. Bankovní identita usnadňuje přihlašování, ověřování a potvrzování transakcí a nejnověji i digitálně podepisovat dokumenty. Využití služeb bankovní identity bude stále více. Akcionáři Bankovní identita, a.s jsou Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.