O Bank iD

Bankovní identita je digitální ověření uživatelů poskytované bankami. Funguje v celé řadě zemí, u nás pod značkou Bank iD.

Od ledna 2021 mohou klienti českých bank používat svou bankovní identitu pro přihlašování ke službám státu, od června 2021 se mohou prokazovat svou bankovní identitou i u soukromých firem.

Společnost Bankovní identita, a.s. byla založena v září 2020, jejími akcionáři je 9 českých bank: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, mBank, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Naše vize:
Digitalizovaný svět bez překážek

Digitální identita je bezesporu fenoménem 21. století a základním stavebním kamenem digitalizace. Bankovní identita je v celé řadě evropských zemí nejpopulárnějším způsobem identifikace, protože je pro uživatele přirozená a důvěryhodná. 

My v Bank iD každý den pracujeme na tom, aby byl váš digitální život pohodlnější a bezpečnější. Chceme, aby se Bank iD stalo pro vás běžným způsobem identifikace ve veřejném i soukromém sektoru.

Usnadňujeme vám přihlašování, ověřování a identifikaci v online světě a umožňujeme digitálně podepisovat dokumenty.

Pro firmy je samotná implementace Bank iD jednoduchá, zároveň je to příležitost k rozsáhlejší změně a digitalizaci zákaznických procesů. Pro Česko je to šance, jak se posunout mezi digitální šampiony.

Na koho se u nás můžete obrátit

Marek Růžička
výkonný ředitel

Jan Blažek
předseda představenstva

Máte-li otázku technické povahy, kontaktujte nás přes developerský portál.

Bankovní identita, a.s.

Sídlo:
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 - Libeň


www.bankid.cz

IČ: 09513817
DIČ: CZ09513817
Datová schránka: x6zjn6e

Obecné: info@bankid.cz
Osobní údaje: dpo@bankid.cz
Compliance: compliance@bankid.cz

Zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 25672

Pojďte s námi tvořit budoucnost

Kanceláře máme v Praze, ale pracujeme agilně – nejen v kanceláři, ale i vzdáleně. Používání nejmodernějších technologií je u nás samozřejmostí. Mluvíme spolu česky, ale angličtina se neztratí!

Pro koho zrovna máme volné místo?

V případě zájmu nám napište email na info@bankid.cz a přiložte své CV, ozveme se. Děkujeme.